مهمان گرامی ، آیا این نخستین بازدید شماست ؟ روی "ایجاد حساب کاربری جدید" کلیک کنید تا در انجمن ما عضو شوید.

تالار گفتمان بانک تور و گردشگری

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

نخستین تماشاخانه ی تهران

به روایت داریوش اسد زاده:
    سیدعلی خان نصر در سال 1270 در تهران به دنیا آمد و در سال 1340 نیز در همین شهر درگذشت. وی در طول زندگی خود به عنوان سیاستمدار، مترجم، کارگردان و نمایشنامه ‏نویس و همچنین چند اقدام مهم در حوزه تئاتر، فعالیت های شایانی داشت و یادگارهای مهمی بر جای گذاشت.تاسیس نخستین گروه کمدی در تئاتر ایران در سال 1304، تاسیس هنرستان هنرپیشگی در سال 1318، ریاست کمیسیون نمایش در سازمان پرورش افکار و تاسیس تماشاخانه تهران در سال 1319 از جمله اقدامات مهم نصر در راستای اعتلای تئاتر در ایران بود. تماشاخانه تهران در سال 1340، به مناسبت درگذشت موسس خود به «تئاتر نصر» تغییر نام پیدا کرد. تاسیس تماشاخانه تهران، باعث شد تا کار تئاتر در تهران ــ و در نتیجه در کل کشور ــ جدی گرفته شده و کارگردان موظف به کار منظم شود. تا پیش از آن نمایشگران (به ویژه هنرمندان نمایش هایی چون تخت حوضی) پیش از اجرای هر نمایش صرفا چند ساعتی را با هم تمرین کرده و بعد به اجرای خود می پرداختند. طبیعی است که در این میان شغلی به نام «کارگردان تئاتر» معنای خاصی نداشت.سیدعلی خان نصر به دلیل کمبود بازیگر تئاتر، در دورانی که مدرس تئاتر نیز بسیار اندک بود، به تاسیس هنرستان هنرپیشگی اقدام کرد. علی اصغر گرمسیری، رفیع حالتی، خان ملک ساسانی، معزالدیوان فکری، علی دریابیگی و احمد نامدار تنی چند از مدرسان این هنرستان بودند.

من دنبال یه تاپیکی که درباره مشاوره باشه بودم دنبال یه مشاوره طلاق دارم میگردم اما پیداش نکردم که تو تهران باشه